Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

aji

Souhlasím s předchozím příspěvkem

o nedostatku mateřské lásky, pak je to také nevýchovou - příliš volnou výchovou bez hranic, případně nevšímáním si dětí, nestaráním se o ně, netrávením s nimi trpělivě času - stojí to úsilí, čas, námahu - ani ne tak kupodivu peníze - vychovat své děti - být s nimi, prožívat s nimi prožitky  ze společných výletů a objevování světa... Dnes je tlak na matky, aby šly brzy do práce, protože z jednoho platu se těžko rodina uživí, nebo to znamená se hodně hodně uskromnit. Také společeský tlak je mít značkové a drahé věci, nebo alespoň nevypadat ošuntěle, to také něco stojí, vlastní bydlení je také velmi drahé, pokud jej lidé celý život splácí.

0/0
12.11.2010 16:10

Jarcho

Začíná to mnohem dříve.

Velmi poučný je tento článek:

http://jaroslavpetr.bigbloger.lidovky.cz/c/163078/Matky-v-roli-genovych-inzenyru.html

Špatné chování dětí je zcela nepochybně důsledkem nedostatku mateřské lásky.

0/0
12.11.2010 12:09

aji

Re: Začíná to mnohem dříve.

Děti nedostaly  správné hranice. Neříkám, že je špatná doba, ale je čas se zamyslet a přehodnotit, co je

pro mě priorita - vkládat dobro a slušné vychování do dětí i za cenu, že

zůstanu doma ještě pár let o mateřské, nebo

děti dám do školy a školky, kde ve velkovýchovnách ve městech se jim

nikdo osobně věnovat nestíhá a pak sklidím, co jsem zasela - neúctu.

0/0
12.11.2010 16:12

deviv

Nedivme se

to je ta moderní výchova. Jednou jsem četla příběh, kdy sedící holčička na klíně své matky začala kopat do paní vedle sebe, poprvé to paní přešla, že se to stalo omylem, když se pak ale kopance opakovaly a viděla, že matka si toho též všimla, nedalo jí to a napomenula matku, že by své dítko měla poučit. Dostalo se jí odpovědi, že ona vychovává své dítě moderním způsobem, svobodně a rozhodně jej peskovat nebude. Vše pozoroval asi tak 18-ti letý mladík, stojící nad mladou matkou a po vyslechnutí celého zdůvodnění, vyndal z pusy žvýkačku a pěkně jí zamačkal oné mamince do vlasů, když se ohradila, slovy " no to si snad děláš srandu, co to vyvádíš???" Opáčil s ledovým klidem a úsměvem "ale nic, jen mě maminka taky vychovávala moderně a svobodně!". Přála bych všem takovým matkám, víc takových svobodně vychovaných mladíků, určitě by se poté chování nové generace rapidně změnilo. ;-)

0/0
12.11.2010 10:59

Bobrufka

Re: Nedivme se

R^, jo škoda rány co padne vedle. Oni ti fakani opravdu občas potřebují na zadek a čím dřív to uděláme, tím líp pro nás i pro ně.

0/0
12.11.2010 11:16

Stará kulturistka2

Re: Nedivme se

Tahle městská legenda je tady už tak podesáté... :/

Ale to nic nemění na tom, že tohle není žádná moderní výchova, ale líná matka.

0/0
12.11.2010 11:30

Stará kulturistka2

co je to eurohřiště?

To je nějaký speciální hřiště pro minoritu? Napovídal by tomu i popis chování těch dětí.

0/0
12.11.2010 10:29

Maxx12 II.

Re: co je to eurohřiště?

;-D;-D;-D! No pokud není a tito se v blízkosti nachází, tak si z toho to "své" hřiště udělají a zaručeně tam málokterý slušný rodič se svým dítkem půjde...jedno takové tu taky máme. Ale teď se toho chytnul nový správce a z "eurohřiště" se stává normální kultivovaná zábava pro děti, kde my můžeme posedět u kávy a očkem si ta svá dítka hlídat

0/0
12.11.2010 10:33

Stará kulturistka2

Re: co je to eurohřiště?

Mně je ten popis opravdu zvláštní. Na dětská hřiště chodím skoro každý den (různá, v Praze i na maloměstě) a děti mi tam připadají ok - většinou si hrajou, občas se poperou, ale že by se chovaly tak neurvale... zrovna to samé školkové děti, také je potkáváme pořád, i na těch hřištích. Ještě jsem nenarazila na třídu, kde by se učitelky nesnažily tak nějak normálně, jako za nás a kde by na sebe děti namísto hraní hulákaly jak blázni... Takže buď má ta paní opravdu smůlu na sociální vrstvu, co se tam schází, nebo je to nastavením té paní... :/

Vlastně se potkáváme jen s jedněmi "oněmi" dětmi, ale ta rodina je integrovaná, slušná, takže i ty děti.

0/0
12.11.2010 10:39

Mouchard revival

Re: co je to eurohřiště?

máš pravdu... pro důchodce obecně platí, že mají pocit potřeby komentovat a vychovávat okolí kolem sebe...

0/0
12.11.2010 10:43

ivy07

to snad ne.....

já zase naopak znám plno starších, povykujících a obtěžujících občanů. I když jsem věkem rozhodně blíž důchodu než školní docházce, tak mě rozhodně dnešní děti a dospívající nepřipadají o nic víc, ani o nic míň, nevycválané než jsme byli my.  

0/0
12.11.2010 10:21

myskamiki

Re: to snad ne.....

ti starsti to tez maji ze skolky ;-)

Je super, ze vsechno svedeme na nejakou instituci, hlavne ze to maji rodice na koho hodit

0/0
12.11.2010 10:25

Tuubeen

Re: to snad ne.....

Ony to ty děti také někde odkoukají... stejně jako to někde odkoukali jejich rodiče. Nevychovává školka nebo škola, ale hlavně příklad z rodiny.

0/0
12.11.2010 10:35

Maxx12 II.

Ufff

těžko stravitelné asi jako ty vaše zákusky! Takové téma musí být na příjemné odpoledné fakt záživné :-/. Je to jako chlapi u piva a politika. Můžu vám říct (jako zástupce střední generace), že stejně by se dalo tlachat na téma důchodců...ve zkratce - bušení v domě do všeho, co přijde pod ruku (pán je kutil), a to nejlépe o víkendu tak v šest ráno; okamžité tykání a chování se ke mě (ano, vypadám mladěj než skutečně jsem, ale) jako k nějakému 14ti letému frackovi; cpaní ve frontách, jako by jim něco mělo utéct; neustálé nářky; někdy i nadávky...mám na vás otázku: Začalo to u vás už ve školce? :-).

Neberte to jako atak, jen trošku nastavení zrcadla a ukázání, že každá mince má dvě strany. Já s váma nicméně souhlasím, že výchova dětí se neubírá dobrým směrem, a nezačíná to ve školce, proboha, ale DOMA! Rodiče maj zodpovědnost, co ti neudělaj, to školka/škola/společnost nikdy nemůže dohnat! Vámi popisované případy jsou stejně extrémní jako mé (ač jich postupem času přibývá)

0/0
12.11.2010 10:10

fiatpanda

Re: Ufff

naprosto souhlasím !!!R^

0/0
12.11.2010 11:09Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz